İç ve Dış Mekan Baskıları
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
İç ve Dış Mekan Baskıları
İç ve Dış Mekan Baskıları

İç ve Dış Mekan Dijital Baskı Nedir ?

 

İç mekan dijital baskı :iç mekan dijital baskı kapalı alan kullanımlarında tercih edilmektedir. Yapılan baskılar yakından görüleceği için baskının be tasarımın kaliteli olması gerekir. İç mekan dijital baskılarda baskının kaliteli olması için hazırlanan görsel çalışmasınında kaliteli olması gerekmektedir. Bu nedenle yapılacak çalışmalarda öncelikle tasarım ekibimizden destek almanız sizlere daha iyi hizmet edebilmemizi sağlayacaktır. İç mekan dijital baskı özellikleri ile dış mekan dijital baskı özellikleri farklıdır.

 

İç mekan dijital baskı özelikleri :

 

İç mekanlarda ve kapalı alanlarda kullanılan dijital baskı türüdür.

 

Yüksek kaliteli baskılar elde edilir.

 

İç mekan baskılar su bazlıdır, dış alanlarda kullanılmaz

 

Dayanıklı olması için laminasyon yapılması tavsiye edilir.

 

İç mekan dijital baskılar güneşe maruz kalmadığı sürece uzun süreli kullanım için çok uygundur.

 

Solvent içermediği için sağlığa zararlı değildir.

 

İç mekan dijital baskı kullanım alanları üretici firmanın direk tüketiciye ulaşabileceği günlük kullanım alanlarında tercih edilir. Bunlar; Alışveriş merkezleri, Mağazalar, Restaurant, Cafe, Ofis, Fuar standları vs gibi alanlardır.

 

İç mekan dijital baskı çeşitleri :

 

Afiş baskı

 

Fotoğraf kağıdı baskı

 

Poster baskı

 

Duratrans baskı

 

Folyo baskı

 

Canvas baskı

 

Saten baskı

 

Pet film baskı

 

PP kağıt baskı

 

Dış Mekan Dijital Baskı

 

Dış mekan dijital baskı nedir ?

 

Dış mekan dijital baskı dış mekanlarda tercih edilen bir baskı türüdür. İç mekan baskı ile farklıdır uzaktan bakıldığında tüm detaylar belli olacaktır, iç mekan dijital baskı da ise bu tam tersidir.Dış mekan dijital baskı adından da anlaşıldığı gibi  açık alnlarda kullanılmaktadır. Dış mekan dijital baskılar solvent bazlıdır bu nedenle soğuk ve sıcak suya dayanıklı baskılardır.Laminasyona gerek yoktur. Dış mekan dijital baskılar uzun ömürlüdür açık alanda her mevsimde kullanılabilir.Dış mekan dijital baskı kullanım alanları uzaktan görülen tüm alanlarda kullanılabilir. Bunlar;

 

Tabela yapımında

 

Işıklı- Işıksız tabela yapımında

 

Araç giydirme – Araç kaplamalarda

 

Bina cephe giydirme – Bina giydirmede

 

Açık alanlarda kullanılan baskılarda

 

Cadde sokaklarda kullanılan branda baskılarda

 

Billboardlarda

 

Dış mekan dijital baskı türleri ; Folyo baskı, vinil baskı, branda baskı, one way vision baskı, mesh baskı, cast folyo baskı, şeffaf folyo baskı, duratrans baskı, blackout baskı, yer grafiği baskıdır. Dış mekan dijital baskılarda baskının kaliteli olması çok önemlidir bu nedenle seçilen görselin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Baskının kaliteli olması ile birlikte baskı makinesininde yüksek kalite de baskı yapıyor olmalıdır. Adline Reklam olarak tasarım,baskı,uygulama konusunda sizlere tam destek verebiliyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın