Ciltleme
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Ciltleme
Ciltleme

Spiral Cilt: Föy haline getirilmiş sayfalarda spiral telinin geçebileceği deliklerin açılmasıyla yapılan spiral cilt, genellikle takvim, defter ve katalog gibi çalışmalarda tercih edilir.

Ciltleme Yöntemleri

Ciltleme; katlanmış kağıt tabakalarının formalar halinde toplanarak kitap, dergi, broşür gibi basılı malzemelere dönüştürülmesi işlemidir. Ciltlemede değişik yöntemler kullanılabilir. Yöntem seçiminde; uygulama kolaylığı, dayanıklılık, kullanışlılık ve maliyet gibi kriterler rol oynar.

Ciltleme işleminin ilk aşaması, basılı tabakaların formalar halinde katlanmasıdır. Katlanan formalar toplanarak sıraya konur. Harmanlama adı verilen bu işlem elle ya da makine ile yapılır. Sıraya dizilen formalar değişik yöntemlerle ciltlenir.

Günümüzde pek çok farklı ciltleme tekniği, bilhassa kırtasiye sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörler içerisinde sık sık kullanılmakta ve söz konusu bu sektörler içerisinde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Spiral ciltleme çeşitleri olarak düşündüğümüzde işe pek çok farklı temel teknik karşımıza çıkmaktadır.

Gün içerisinde ders notlarında ajandalara, duvar takvimlerinden masa üstü takvim modellerinde kadar hayatımızın pek çok farklı noktalarında karşımıza çıkmakta olan söz konusu spiral cilt teknikleri, birçok farklı profesyonel firma bünyesinde de müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.

Helezon spiral ciltleme sektörü içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan söz konusu bu gibi teknikler, birçok farklı içerikteki kırtasiye alanlarında da büyük ölçüde kullanılmaktadır. En önemli ciltleme tekniklerinden bir tanesi olan helezon spiral tekniği, pek çok farklı profesyonel marka bünyesinde de bireylerin hizmetine sunulmuş durumdadır. Plastik bazlı helezon spiral madde ile ciltleme imkanı sunmakta olan söz konusu bu teknik, günümüzde özellikle çeşitli notların bir araya getirilmesi gibi pek çok farklı kırtasiye alanında kullanılmaktadır.

Uygun fiyatlı spiral uygulama hizmetleri, Profesyonel düzeyde yüksek kaliteli işçilik, Alanında yüksek tecrübe sahibi çalışan kadrosu ve En son teknoloji ürünü ciltleme envanteri ile sektöründeki hizmetlerini sürdürmektedir.

Trakya Baskı Merkezine web sitemize oldukça kolay bir şekilde erişim sağlayarak; spiral cilt hizmetlerimiz hakkında hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilir ve oldukça zengin ve makul fiyat içerikli hizmet portföyümüzle ilgili de geniş ölçüde bilgi edinebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın